Zanícené dásně - je to dobrý nápad ignorovat?

Zanícené dásně jsou drobné podráždění nebo trauma, které obvykle nepotřebují žádné lékařské ošetření ani pozornost. Jednou z nejčastějších příčin je drsné kartáčování. Gingivitida je termín, který se týká zánětu dásní. K tomu dochází tehdy, když řádná hygiena zubů není pravidelně udržována kartáčováním a zoubkováním. V podstatě je to způsobeno ukládáním částic potravin do dásní a zubů. To postupně vytváří plaky v ústech, které při dalším vyspělosti vyvíjejí zubní kámen. Tím vzniká prostředí pro infekce a zanícené dásně. I když to není dost vážné, ale to může způsobit několik nebezpečí a v době, kdy se může stát vážnější a komplikovanější.

Proces začíná útoky v kostech, které podporují zuby. Způsobuje zuby, aby se uvolnily z dásně a postupně vypadly. Některé další důvody pro zapálené dásně možná, podvýživa, kurděje nebo určité léky, špatné zubní náhrady apod. Jiné než toto, zánět dásní může být také způsoben vředy rány na žvýkačku. Obvykle jsou popsány hlavní důvody vzniku zanícené gumy. Toto drobné podráždění nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Pouze denní údržba a pomalé a jemné čištění jsou jediným procesem. Zapálené žaludky, které kdysi došlo, jsou velmi bolestivé a hrozné.

Nejčastější příznaky zánětu dásní jsou otoky nebo záněty, cit, bolest a špatný dech atd. Kromě toho se barva žvýkačky mění také od růžové až tmavě červené. Krvácení je jednou z nejčastějších stížností pacientů. Ano, je pravda, že zánět dásní vytváří šance na krvácení. Speciálně při jídle a kartáčování může dojít k poměrně snadnému krvácení. Dalším stížností pacientů je pálení a bolest. Jak všichni víme, že zánět dásní není tak závažný, ale extrémní orální nehygienické podmínky vytvoří pro člověka takové problémy.

Celkově lze říci, že zanícené dásně mohou být v některých případech velmi bolestivé. Zdá se, že to není na začátku, ale nakonec může mít špatný tvar. Ztráta zubů, krvácení dásní může být konečným výsledkem zanícených dásní. Zatímco špatné pachy z úst mohou také pocházet z infekce. Takže je velmi důležité, aby naše zuby a dásně byly čisté. Tiché kartáčování je doporučeno všemi zubními lékaři, aby se snížila pravděpodobnost zapálení dásní. Takže, přijít na poslední otázku "je to dobrý nápad ignorovat je?" Odpověď je ne. Protože se vyhýbání může stát nesprávným otočením a poškozením všeho. Takže když je vidět malá bolest nebo otoky v dásněch, je lepší hlásit se bez prodlení. Používání tvrdých kartáčů pro zuby by mělo být zastaveno. Jsou preferovány měkké nebo střední kartáče.

stomatologicke potreby